wymiana czujnika tempertury w mk 3 i czyszczenie elaktrozaworu (n109) motory tdi

Ответить
wymiana czujnika tempertury w mk 3 i czyszczenie elaktrozaworu (n109) motory tdi

Сообщение Serg Ko » 13 май 2013, 04:29

w zwiazku z tym, iż zaraz po odpaleniu auta na ciepłym silniku obroty wzrastały do ​​ok 2 tys na czas ok 2 sek, odpowiedzialnym za taki stan w motorze tdi są 2 rzeczy
1. czujnik temperatury (aby jego wykluczyć to znaczy być pewnym że to on jest uszkodzony, wystarczy wypiać z niego wtykę i odpalić auto) jesli obroty nie wzrosną to jest on do wymiany
2. moze być zbrudzony zawór n109 na pompie
poniżej stworzyłem fotoporadę jak usunać przyczynę
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1, narzędzia potrzebne do wykonania pracy; klucze 10,8 i 24 oraz śrubokręt plaski



2po odkręceniu z lewej strony osłony silniczka, ściągamy ja przesuwając w lewo
,


tu mamy zaznaczony elektrozawór + czujnik temperatury płynu chłodzącego







3następnie kluczem nr 8 odkręcamy nakrętkę mocująca przewód zasilający i sam elektrozawór kluczem nr 24
4po jego wykręceniu moczyłem to w benzynie ekstrakcyjnej (rozpuszczalnik też sie nada) i przedmuchałem sprężonym powietrzem
< br />

po tym wszystkim skręcamy w odwrotnej kolejności
czas pracy 40 min z przerwą na faję
po poskładaniu okazało się, że w moim przypadku winny był czujnik temperatury, a kapłem sie po odpięciu jego wtyczki (patrz foto) i odpaleniu silnika było wsio oki
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
a tu wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego nr oryginału357919501 A
1. zaczynamy od osłony (patrz wyżej)
2. odkręcamy korek ze zbiorniczka wyrównawczego
3. wypinamy wtyczkę z czujnika, oraz płaskim śrubokrętem ściągamy zawleczkę zabezpieczającą (w dóŁ) patrz foto powyżej
4. wyciągamy czujnik (ze szczególną ostrożnością na jego uszczelkę-może nam spasc na dół), można podłożyć sobie jakieś naczynie bo wyleci trochę płynu ok 1 l
5
Serg Ko

Аватара пользователя

 
Авто:
Сообщения: 4345
Зарегистрирован: 01 окт 2012, 18:32
Поблагодарили: 0 раз.
Репутация: 0

Re: wymiana czujnika tempertury w mk 3 i czyszczenie elaktrozaworu (n109) motory tdi

Сообщение Slavon » 13 май 2013, 05:04

Ответ: wymiana czujnika tempertury w mk 3 i czyszczenie elaktrozaworu (n109) motory

Перевода! что ли.
Тема. Замена датчика температуры в Гольфе 3 и чистки электроклапана (n109) двигателя ТДИ
.
В звязкуу тем, что при запуске теплого двигателя, обороты растут до 2 тыс. в течение 2 сек. Ответственность по такое положение в моторе ТДИ две вещи.
1. Датчик температуры (чтобы определить его выход из строя, вытянуть из него штекер и запустить двигатель, если обороты не вырастут значит датчик нужно заменить.
2. Может быть загрязнен электроклапан (n109) на помпе.
Ниже фотопорада как устранить причины.
.
1. Инструмент который необходим для выполнения работы; ключи 10,8 и 24, а также плоская отвертка.
2. после того как открутили с левой стороны защита двигателя, стягкуем ее передвигая влево.
здесь имеем обозначен электроклапан и датчик температуры тосола.
3. Ключом на 8 отворачиваем повод, а сам клапан ключом на 24
4. После того как его открутили, моем в бензине (растворителей также подходит для этого) и продувает сжатым воздухом.
После этого все собираем в в обратной последовательности.
Время работы 40 мин, со временем на перекур.
В моем случае должен был датчик температуры, при его замене стало все ОК!.
Slavon

Аватара пользователя

 
Авто:
Сообщения: 4398
Зарегистрирован: 01 окт 2012, 18:30
Поблагодарили: 0 раз.
Репутация: 0


Ответить

Вернуться в Электроника VW

 


Похожие темы Статистика Последнее сообщение
wymiana klocków hamulcowych (przód) mk3 po 08.94

08 окт 2012, 21:18

Ответы: 2

Просмотры: 601

09 окт 2012, 02:39

 

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron